Bartosz Kownacki w Tarnowie

W dniu 27 kwietnia 2017 roku Bartosz Kownacki wiceminister Obrony Narodowej spotkał się z Radą Nadzorczą, Zarządem oraz pracownikami Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. .

Ministrowi towarzyszyli – pułkownik Grzegorz Skorupski oraz komandor Łukasz Boguszewski, których w imieniu całego zakładu przywitali Prezes Zarządu Henryk Łabędź oraz Członek Zarządu Łukasz Komendera. Po zwiedzeniu hali produkcyjnej gdzie można było zobaczyć jak się zakład rozwija, goście zostali zaproszeni do odwiedzenia Centrum Badawczo – Rozwojowego, a następnie  udali się na spotkanie do sali konferencyjnej, gdzie została pokazana prezentacja multimedialna, która przedstawia historię zakładu, jego potencjał oraz plany rozwojowe.

Minister Bartosz Kownacki podzielił się  swoimi spostrzeżeniami na temat wizyty: – Byłem kilkakrotnie w Tarnowie, ale nigdy nie miałem okazji zobaczyć Zakładów Mechanicznych. Widziałem wiele zakładów zbrojeniowych ale ten tarnowski jest specyficzny, widać tutaj ogromny potencjał, widzę ogromne zaangażowanie całej załogi. Ale to nie jest tylko tak, że jest wszystko świetnie. Przez całe lata przemysł zbrojeniowy w Polsce był likwidowany, zwijany, niszczony, teraz trzeba wykonać ogrom pracy, trzeba pokazać dużo zaangażowania aby takie zakłady jak ten mogły się w spokoju rozwijać, zapewniając miejsca pracy i odnosić sukcesy nie tylko na rynku krajowym. Zakłady Mechaniczne realizują kontrakty, mają dużą produkcję zagraniczną, za kilka lat zwrócą się te zamówienia i inwestycje nie tylko w pieniądzach ale przecież tutaj chodzi o budowę dobrej marki polskiej produkcji zbrojeniowej. Już teraz nasi kontrahenci widzą, że ten sprzęt jest dobrej jakości, przy stosunkowo atrakcyjnej cenie i tego bym sobie życzył, by dynamika eksportu, nie tylko z Tarnowa, ale z całej Grupy Zbrojeniowej była co najmniej taka jak dotychczas.