BEZKONKURENCYJNY SZEF ZAKŁADÓW MECHANICZNYCH

To musiało się tak skończyć – Henryk Łabędź, prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie został uznany jako ,,Człowiek roku 2016”.

Redakcja ,,Kuriera Tarnowskiego” przyznała swoje wyróżnienie po raz drugi. W ubiegłym roku z przyznanego tytułu cieszył się wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła, którego doceniono za największy i co za tym idzie historyczny budżet inwestycyjny, który zakładał wydanie ponad 11 milionów złotych na podniesienie jakości życia mieszkańców gminy.

Ubiegły rok – jak pisze redakcja „Kuriera Tarnowskiego” – miał natomiast swojego lidera w innym segmencie życia społecznego. Kulejące przez lata Zakłady Mechaniczne w Tarnowie, którym widmo bankructwa i zamknięcia zaglądały częściej w oczy niż nadzieja na lepsze jutro wyszły wreszcie na prostą. Wraz z powołaniem Henryka Łabędzia na stanowisko prezesa tej ważnej w Tarnowie firmy, jak niemalże za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniło się niemalże wszystko. Popadający w ruinę zakład otrzymał w ubiegłym roku ogromny kontrakt. Pokłosiem tego są wymierne korzyści. To Zakłady Mechaniczne mogą się chwalić rekordową liczbą utworzonych miejsc pracy. W ciągu ostatnich trzech miesięcy w „Mechanicznych” zatrudniono 230 osób. Jak zapowiadają władze spółki, w najbliższych miesiącach planowane są nowe przyjęcia, prawdopodobnie uruchomiona zostanie produkcja w systemie trzyzmianowym. Co jednak najważniejsze, jakość utworzonych miejsc pracy jest bardziej niż zadowalająca. Ponadto spółka uruchomiła w tym roku Centrum Badawcze-Rozwojowe.

– Może to co powiem nie jest zbyt popularne, ale wybór mógł być tylko jeden – Henryk Łabędź. To co jednak najbardziej przemawiało za takim, a nie innym wyborem jest podejście prezesa Zakładów Mechanicznych do pełnionej funkcji. Prezes od samego początku podkreślał wagę opieki socjalnej dla pracowników. Nie tylko praca i godziwa płaca, ale również współuczestnictwo załogi w sukcesie firmy. To należy docenić – podkreśla Michał Gniadek, redaktor naczelny ,,Kuriera Tarnowskiego”.

– To wyróżnienie, przyznane owszem mi indywidualnie, traktuję jednak jako kolejne docenienie pracy wszystkich pracowników. Moja praca bez zaangażowania innych pracowników zakładu oraz fachowców, którzy codziennie budują i potwierdzają wysoką jakość naszych produktów, byłaby na marne. Dziś rysują się przed Zakładami Mechanicznymi dobre perspektywy i wierzę, że uda nam się podtrzymać pozytywne trendy, które zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku. Jeszcze raz dziękuję Redakcji ,,Kuriera Tarnowskiego” za przyznane wyróżnienie, a Czytelnikom życzę w nowym roku pasma sukcesów –  powiedział podczas wręczenia pamiątkowego obrazu prezes ZM Henryk Łabędź.