Młodzi szkolą się na potrzeby Sił Zbrojnych RP

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie zorganizowała kolejne  spotkanie ze studentami na temat programu Legia Akademicka. Wydarzenie miało miejsce 3 grudnia 2019 roku na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Na pytania dotyczące Legii Akademickiej oraz  służby w Wojsku Polskim  odpowiadali m. in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Warto nadmienić, że jest to już trzecia edycja tego  programu w Tarnowie.

Legia Akademicka to pilotażowy program, skierowany do studentów szkół wyższych. Głównym celem Legii jest przygotowanie jak największej liczby wyszkolonych młodych osób na potrzeby Sił Zbrojnych RP. W programie uczestniczy niemal 70 uczelni wyższych w kraju. Zgodnie z założeniami kandydaci mają przejść  szkolenie teoretyczne, a następnie dwa etapy szkolenia praktycznego.

W ubiegły wtorek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie zorganizowano część wykładowo-promocyjną, która przybliżyła studentom istotę programu. Do udziału w promocji zaproszone zostały także Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. Na naszej wystawce znalazła się rodzina  karabinów wyborowych: BOR, Alex 338, ZMT WKW-50, SKW-308 i SKW-338 oraz karabin maszynowy UKM 2000P. Nie zabrakło oczywiście granatnika oraz moździerza naszej produkcji.