Informacje o firmie

Zakłady Mechaniczne “Tarnów” S.A. nieprzerwanie prowadzą działalność przemysłową od 1917 r., Co czyni firmę jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Tarnowie.

Wizytówką przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy.

Zakłady Mechaniczne mają uznaną pozycję dostawcy sprzętu wojskowego dla polskich sił zbrojnych i innych służb mundurowych, jak też odbiorców zagranicznych. Firma proponuje również usługi kooperacyjne w zakresie obróbki plastycznej, technologii galwanicznych i cieplno-chemicznych oraz obróbki skrawaniem.

Tak szeroka oferta jest możliwa dzięki stałej uwadze, skierowanej w Spółce na badania i rozwój oraz innowacyjność wyrobów. Rozbudowa zaplecza projektowego i badawczego oraz podnoszenie kwalifikacji załogi pozwala na ewolucję w kierunku przedsiębiorstwa o charakterze inżynierskim.

Utworzone w firmie Centrum Badawczo – Rozwojowe ma możliwość tworzenia nowoczesnych produktów dla wojska oraz służb mundurowych i daje podstawę do umocnienia przez Spółkę swojej pozycji w gronie liderów polskiego przemysłu obronnego, rozwijając także sprzedaż na rynkach zagranicznych.

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i instytucje zainteresowane rozwojem technologii dla potrzeb obronnych. Zapraszamy również partnerów biznesowych rynku cywilnego do współpracy.