Terytorialsi szkolą się przy użyciu broni z Tarnowa

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przeszli specjalistyczne szkolenie strzeleckie wykorzystując w tym celu m.in. broń produkowaną w Zakładach Mechanicznych „Tarnów” S.A. 

Na przełomie września i października 2020 r. w ośrodku firmy RED POINT (Specjalistyczne Szkolenia Strzeleckie) odbywał się Cykl Taktyczno-Ogniowych Kursów Doskonalących, na który zaproszeni zostali żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej  w Toruniu. Kursanci wykonali strzelania specjalne w ramach flagowych bloków szkoleniowych przygotowanych przez RED POINT.

W części zajęć terytorialsom towarzyszyli przedstawiciele ZM Tarnów.  Żołnierze strzelali wówczas z karabinu MWS-25, w wariancie z 16-calową lufą oraz z lufą 20-calową. Dostępne były zarówno nowe egzemplarze karabinu, jak i takie, które są po badaniach żywotnościowych i z których wystrzelono już po 12 tys. strzałów. Użytkownicy pozytywnie ocenili zastosowane w karabinkach rozwiązania, a wyniki osiągnięte podczas strzelań z tarnowskiej broni były dobre.

Trwające w sumie pięć dni intensywne zajęcia na strzelnicy myśliwskiej w Skotnikach Małych pokazały ogromną motywację uczestników kursów do poszerzania wiedzy specjalistycznej. Zadania nie ułatwiała im kapryśna, jesienna pogoda.