Sportowe emocje w stolicy

W piątek 05.11.2021r w Warszawie odbył się turniej piłkarski o puchar Prezesa PGZ. Założeniem wydarzenia jest uświetnienie  zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości oraz integracja wewnątrz Grupy PGZ. Spośród najlepszych zawodników turnieju wybrana została reprezentacja Grupy PGZ, która 9 listopada rozegra towarzyski mecz z reprezentacją Wojskowej Akademii Technicznej.

Piątkowe rozgrywki to turniej tzw. futsalu, czyli piłki halowej. Zgodnie z zasadami tej dyscypliny pojedynczy mecz składa się z dwóch 20-minutowych połówek z krótką przerwą a na boisku jedną drużynę reprezentuje 5 osób. Z uwagi na dużą liczbę spotkań w czasie turnieju mecze trwały po 16 minut.

Do turnieju piłkarskiego o puchar Prezesa PGZ zgłosiło się19 drużyn męskich i 4 drużyny damskie. Zakłady Mechaniczne wystawiły tylko drużynę męską. Jest to ekipa, która ma na koncie liczne sukcesy w piłce halowej, chociażby wygraną w finale Pucharu Polski w futsalu mężczyzn na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej (więcej tutaj)

Zgodnie z regulaminem turnieju o Puchar Prezesa PGZ, turniej damski rozegrano  w systemie „każdy z każdym”, a turniej męski w systemie Grupowo – Pucharowym do którego niezbędne było losowanie drużyn do grup. W grupie, w której znalazła się drużyna ZM Tarnów znalazły się także: Bumar Łabędy, Mesko Skarżysko, NITROCHEM oraz Jelcz.

0 9.40 rozegraliśmy pierwszy mecz, w fazie grupowej, wygrywając 6:1 w starciu z drużyną NITROCHEMU. Kolejne dwa mecze także wygraliśmy – 2:1 z Jelczem oraz 8:1 z Bumar-Łabędy. Rozgrywki w pierwszym etapie zakończyliśmy remisując z drużyną Mesko Skarżysko, co pozwoliło nam na wyjście z grupy  z pierwszego miejsca.

Mecz ćwierćfinałowy wygraliśmy 4:0 z drużyną WZL Bydgoszcz, mecz półfinałowy rozegraliśmy z drużyną HSW wygrywając 2:0.  Ostatecznie Zakłady Mechaniczne „Tarnów” zdobyły puchar Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej wygrywając mecz finałowy z drużyną PIT RADWAR 4:1.

Jako zwycięzca turnieju drużyna ZM Tarnów rozegra 9 listopada mecz towarzyski z drużyną Wojskowej Akademii Technicznej.