Informacje o firmie

Zakłady Mechaniczne “Tarnów” S.A. prowadzą działalność przemysłową nieprzerwanie od 1917 r., co czyni firmę jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Tarnowie. Spółka produkuje uzbrojenie i sprzęt wojskowy począwszy od lat 50-tych. Sukcesywnie rozwijane kompetencje przedsiębiorstwa pozwalają obecnie na realizację urządzeń w dziedzinie konstrukcji mechanicznych, elektrycznych, elektronicznych, systemów komputerowych włącznie z oprogramowaniem.

Wizytówką przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w której szczególną rolę odgrywają karabiny wyborowe i maszynowe, granatniki, moździerze, artyleryjskie i artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze oraz sprzęt szkolno-treningowy.

Zakłady Mechaniczne mają uznaną pozycję dostawcy sprzętu wojskowego dla polskich sił zbrojnych i innych służb mundurowych, jak też odbiorców zagranicznych. Spółka posiada także duże doświadczenie w realizacji złożonych projektów we współpracy z innymi przedsiębiorstwami i jednostkami naukowo-badawczymi. Projektowanie i produkcja oparta na wykorzystaniu wspomagania informatycznego pozwala zapewnić wysokie standardy wyrobów. Firma proponuje również usługi kooperacyjne w zakresie obróbki plastycznej, technologii galwanicznych i cieplno-chemicznych oraz obróbki skrawaniem.

Tak szeroka oferta jest możliwa dzięki stałej uwadze, skierowanej w Spółce na badania i rozwój oraz innowacyjność wyrobów.

Utworzone w firmie Centrum Badawczo – Rozwojowe ma możliwość tworzenia nowoczesnych produktów dla wojska oraz służb mundurowych i daje podstawę do umocnienia przez Spółkę swojej pozycji w gronie liderów polskiego przemysłu obronnego, rozwijając także sprzedaż na rynkach zagranicznych. Własne zaplecze badawczo-rozwojowe umożliwia autonomiczne podążanie z rozwojem techniki wojskowej. W CBR opracowywane są złożone systemy uzbrojenia, oparte na własnych konstrukcjach komponentów elektronicznych i oprogramowania informatycznego: komputerów i monitorów militarnych, manipulatorów sterujących, napędów, pulpitów operatorskich.

 

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i instytucje zainteresowane rozwojem technologii dla potrzeb obronnych. Zapraszamy również partnerów biznesowych rynku cywilnego do współpracy.