DROGOWSKAZY DO ZATRUDNIENIA

Współpraca Zakładów Mechanicznych z największą tarnowską uczelnią zyskuje coraz bardziej praktyczny wymiar. W wyniku udziału firmy w programie Drogowskazy Kariery przedsiębiorstwo  zaczęli odwiedzać studenci i absolwenci kierunków politechnicznych największej tarnowskiej uczelni. Są już pierwsze efekty w postaci zatrudnienia i udziału w programie stażowym. 

Przypomnijmy, że koordynowany przez NZS program Bariery Kariery polega na prezentowaniu studentom specyfiki pracy w danej branży poprzez przedstawienie propozycji ofert praktyk, staży i zatrudnienia. Podczas spotkania na uczelni omówione zostały wymagania stawiane pracownikom oraz zadania, które powinni realizować.  – W związku z prowadzonymi programami rekrutacji pracowników po spotkaniu w Dziale Zarządzania Personelem Zakładów pojawiło się kilku obecnych i byłych studentów PWSZ. W rezultacie jeden z absolwentów został  zatrudniony na okres próbny – mówi kierownik tego działu Barbara Siwa.

Kolejne osoba została włączona do – uruchomionego niedawno – programu stażowego. Dotyczy on zdobywania umiejętności w zakresie obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Między innymi na ten temat studenci zadawali pytania podczas spotkania na uczelni.

To początek współpracy, której rozwój ma koordynować uczelniane Biuro Karier. – Zależy nam na tym, by nasi studenci mogli napisać kilka prac dyplomowych, wykorzystując możliwość wykonania badań na terenie   przedsiębiorstwa – zapowiada szefowa Biura  Lucyna Krzemińska.

Nie wykluczone jednak, że w przyszłości uczelnia wraz z firmą realizować będzie wspólne projekty naukowo-badawcze.  Takie partnerstwo ma być traktowane priorytetowo w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Trwają ustalenia dotyczące uzgodnienia tematów prac.

Ponadto dotychczas jedenastu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podpisało umowy w sprawie odbycia praktyk studenckich w Zakładach Mechanicznych Tarnów S.A.