Greccy żołnierze chwalili MWS-25

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” w ostatnich miesiącach  regularnie odwiedzają niewielką miejscowość w woj. świętokrzyskim – Skotniki Małe. To tam znajduje się ośrodek szkoleniowy Specjalistyczne Szkolenia Strzeleckie RED POINT, organizujący kursy strzeleckie dla służb mundurowych. W ich trakcie wykorzystywana jest broń wytwarzana w Tarnowie.

W lipcu br. mieliśmy okazję gościć tam przy okazji pokazu broni dla czeskiej policji; na początku października – korzystając z broni  wyprodukowanej w ZM Tarnów – szkolili się w tym ośrodku żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej  w Toruniu. W minionym tygodniu na strzelnicy myśliwskiej w Skotnikach kurs strzelecki odbyli   przedstawiciele jednostki wojskowej M.E.K. z Grecji. Do współudziału w tym wydarzeniu gospodarze zaprosili też tarnowskie Zakłady Mechaniczne. Z zaproszenia z chęcią skorzystaliśmy, prezentując nasz flagowy produkt – System Broni Modułowej MWS-25 w różnych wariantach ukompletowania.

Broń z ZM Tarnów wzbudziła spore zainteresowanie wśród żołnierzy znad Morza Śródziemnego. Dała im ona okazję do wykonania różnego typu ćwiczeń. Tarnowskie karabiny kolejny raz okazały się być bardzo pomocne podczas szkoleń i były chwalone zarówno przez kursantów, jak i przez organizatorów wydarzenia.