DZIELENIE SIĘ DEFENDEREM

Współpraca firm z uczelniami zapewnia  możliwość wykorzystania w praktyce efektów prac badawczych, wykonywanych w laboratoriach ośrodków naukowych. Jest ona także jednym z zasadniczych warunków poprawy sytuacji na rynku pracy. Podobne działania stwarzają perspektywę skorzystania z pieniędzy unijnych, ponieważ preferuje je Bruksela.  Jedną z uczelni, z którą od lat współpracują Zakłady Mechaniczne w Tarnowie jest Wojskowa Akademia Techniczna. Dlatego prezes Krzysztof Jagiełło uczestniczył w uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelni.

Absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Zakłady Mechaniczne zabiegają jednak o to, by byli jak najlepiej przygotowani do pracy i aktywnie włączali się w kształcenie przyszłych kadr inżynierskich. Współdziałanie dotyczy realizacji wspólnych projektów oraz podejmowania działań związanych z rozwijaniem specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych studentów. Współpraca obejmuje także rozwój programów dydaktycznych, między innymi w zakresie staży studenckich.

Podczas inauguracji doszło do przekazania uczelni nagrody DEFENDER, zdobytej przez Zakłady Mechaniczne podczas ostatnich targów branżowych w Kielcach.

– Uzyskaliśmy wyróżnienie za granatnik RGP – 40. Do opracowania konstrukcji doszło we współpracy z WAT. Ponieważ staramy się pamiętać o naszych partnerach odnosząc sukcesy postanowiliśmy podzielić się nagrodą – tłumaczy prezes Zakładów Mechanicznych Krzysztof Jagiełło. Replikę statuetki podczas inauguracji przekazał on na ręce rektora-komendanta WAT gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka.

W inauguracji uczestniczyli też:  zastępca szefa BBN Zbigniew Włosowicz, zastępca szefa Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Jadwiga Zakrzewska oraz zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. dyw. Anatol Wojtan. Łącznie w WAT kształci się  blisko 10 tys. studentów.

fot. Joanna Kulhawik