
– Przygotujemy i wyposażymy pomieszczenia CBR w nowy sprzęt, aby nasze urządzenia techniki wojskowej spełniały wymagania głównych odbiorców Sił Zbrojnych RP, ale nie na poziomie, jaki jest wymagany dzisiaj, tylko oczekiwanym za 5,6 a może nawet 10 lat – dodaje członek zarządu Zakładów Mechanicznych Wojciech Gruszecki. Wśród zasadniczo zmienionych produktów, które opracują konstruktorzy w Centrum Badawczo-Rozwojowym znajdą się systemy uzbrojenia pokładowego, elementy indywidualnego wyposażenia żołnierzy, jak również systemy obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego i krótkiego zasięgu.
Tarnowskie Zakłady Mechaniczne uczestniczą we wszystkich istotnych konsorcjach i programach modernizacyjnych armii. Systematycznie wprowadzają także innowacyjne technologie, które są dedykowane dla przemysłu obronnego oraz lotniczego. W przedsiębiorstwie znalazło już zastosowanie wiele nowoczesnych systemów, wspomagających zarządzanie produkcją i poprawę jakości. Obecnie wdrażany jest system zarządzania dokumentacją PDM.
Pracujące już Centrum Badawczo-Rozwojowe jest jedyną w kraju inwestycją w obszar badań i rozwoju w przemyśle sektora obronnego, przeprowadzoną przy udziale dofinansowania ze środków unijnych. Połowa wartości tej inwestycji jest finansowana w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 w ramach poddziałania 4.5.2 „Wsparcie inwestycji w sektorze usług nowoczesnych”.