Mechaniczne wspierają  sportowe gwiazdy naszego regionu

Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. od lat angażują się we wspieranie lokalnych sportowców.  Jedną z podopiecznych firmy jest utalentowana szpadzistka Renata Knapik- Miazga. Nasza reprezentantka niespełna tydzień temu wzięła udział w pierwszym po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio pucharze świata w szpadzie kobiet, który odbył się w Tallinie, stolicy Estonii.

Dzięki wysokiej lokacie w rankingu światowym FIE Renata Knapik-Miazga awansowała bezpośrednio do turnieju głównego z numerem 16 w stawce 250 zawodniczek.

O przebiegu pucharu opowiada w ten sposób: – W turnieju głównym w walce 1/32 tabeli spotkałam się z koleżanką z olimpijskiej drużyny, Ewą Trzebińską, którą zdołałam pokonać, po bardzo wyrównanej walce, jednym trafieniem w doliczonym czasie. W kolejnych etapach także odniosłam zwycięstwa:  w 1/16 tabeli pokonałam Estonkę Nelli Differt wynikiem 15:13, a w 1/8 –  Włoszkę Marię Navarria, wynikiem  15:10 – relacjonuje szpadzistka.

Po serii zwycięstw, w ćwierćfinałowej walce nasza podopieczna musiała uznać wyższość Francuzki Mari Florence Candassamy. Ostatecznie turniej zakończyła zajmując 5 miejsce.

– Ogromnie się cieszę z tak wysokiej lokaty w pierwszym turnieju pucharu świata. Moje zwycięstwa cieszą mnie tym bardziej, że wszystkie moje rywalki prezentowały wysoki poziom sportowy. 5 miejsce w turnieju Pucharu Świata w Tallinie, to piękny sukces, który potwierdza, że liczę się w światowej stawce
– podsumowała sportsmenka.