PASJONACI BRONI ODWIEDZILI ZMT

Szerzenie wiedzy na temat obronności i militariów oraz rozwijanie umiejętności strzeleckich członków. To jedne z głównych celów działalności Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni.  Ich realizacja jest łatwiejsza dzięki Zakładom Mechanicznym Tarnów, które gościły działaczy Stowarzyszenia.

Członkowie MSMB zapoznali się z prezentacją na temat tarnowskiej spółki. Szczególnie interesowała ich produkcja wojskowa, w której firma posiada ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie. Na temat budowy i obsługi karabinu wyborowego opowiadał im konstruktor tego typu broni. Mogli zatem zadawać specjalistyczne pytania i korzystali z tej możliwości. Ponadto na terenie Stacji Prób goście oddawali strzały z karabinu .308 ZMT HS. To model przeznaczony dla myśliwych i sportowców, specjalizujących się w strzelaniu precyzyjnym na dalekie odległości. Naocznie mogli poznać mocne strony karabinu, do których należą; wysoka celność przy małej sile odrzutu i duża manewrowość broni. –Wizyta w stu procentach spełniła nasze oczekiwania. Są wśród nas osoby, które planują zakup karabinu produkowanego w Tarnowie i utwierdziły się w przekonaniu, że to słuszny wybór. Jestem przekonany, że nasi członkowie, którzy odwiedzili siedzibę spółki będą dobrymi ambasadorami marki ZMT w swoich środowiskach – mówi prezes stowarzyszenia Michał Gołąb. – Takie wizyty są istotne, ponieważ możemy zebrać informacje na temat tego, jak nasze wyroby są odbierane przez potencjalnych klientów. Zapoznajemy się z oceną poszczególnych rozwiązań, by jak najlepiej spełniać oczekiwania odbiorców – tłumaczy kierownik Działu Marketingu ZMT Justyna Zach.

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne odwiedziła także kolejna grupa studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Słuchacze piątego roku kierunku Mechanika i Budowa Maszyn byli zainteresowani głównie powiązaniem etapu konstruowania wyrobów z ich wytarzaniem. Dlatego prócz Wydziału Produkcji Uzbrojenia goście wizytowali także Centrum Badawczo-Rozwojowe. –Uważam, że zapoznanie się nowoczesnym zakładem, produkującym wyroby światowej klasy jest bardzo cennym sposobem wzbogacenia kształcenia naszych inżynierów – podsumowuje opiekun grupy dr inż. Ireneusz Czajka.  Umowa o współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi Tarnów i AGH prócz organizacji wycieczek dydaktycznych obejmuje też współdziałanie w zakresie: organizacji praktyk i staży, rozwoju kompetencji personalnych oraz realizacji projektów rozwojowych.