I runda Pucharu Polski Long Range Shooting zakończona

W dniach 17-18 czerwiec na terenie Wojskowego Instytutu Technicznego w Zielonce odbyła się I runda PUCHARU POLSKI OPEN LONG RANGE SHOOTING. Celem zawodów jest integracja międzynarodowego środowiska strzeleckiego oraz popularyzacja strzelectwa długodystansowego. Kolejna runda zaplanowana jest na 16 – 17 września 2023.

Podczas zawodów Zakłady Mechaniczne „Tarnów” S.A. zaprezentowały system broni modułowej MWS -25. Uczestnicy i zaproszeni goście mieli możliwość wypróbowania swoich sił w strzelaniu z karabinów MWS-25 na dystansie 300 m.  Cały dochód ze zbiórki został przekazany na podopiecznego Fundacji Siepomaga – Mateusza Gruszczyka. Zakłady Mechaniczne udostępniły dwa egzemplarze karabinu – z lufą 16” w kalibrze .308 Win oraz 6,5 creedmoor. W trakcie I rundy PPLRS strzelano w następujących pięciu głównych konkurencjach:

Magnum (800, 1000, 1200 metrów);

Open (300, 600, 800 metrów);

Standard (300, 600, 800 metrów);

Semi-auto (300, 600, 800 metrów);

Karabin historyczny wojskowy (50, 100, 150, 200, 250, 300 metrów);

LR 22 Open (50, 100, 150, 200, 250, 300 metrów);

W zawodach brał udział również nasz reprezentant, Krzysztof Dubiel na co dzień pracownik Działu Badań. Startował w konkurencji semi-auto. W poprzednich zawodach zajął piąte miejsce. Tym razem w I rundzie PPLRS uplasował się w pierwszej 15, co związane było z wysokim poziomem zawodników mimo zdobycia 19p więcej w porównaniu do poprzedniej edycji.