Sukces naszej drużyny!

W niedzielę, 24 stycznia nasza drużyna piłkarska rozegrała mecz z AZS UMCS Lublin w ramach 1/32 Pucharu Polski w Futsalu. Warto zaznaczyć, że drużyna, z którą przyszło zmierzyć się naszym zawodnikom, gra w pierwszej lidze. Rozegranie tego meczu było zatem dla  Zakładów Mechanicznych Tarnów – jako drużyny amatorskiej – nie lada wyzwaniem.

Tarnowska ekipa prawo do gry w rozgrywkach centralnych zapewniła sobie zwyciężając w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas niedzielnego meczu graliśmy „u siebie” –  bowiem spotkanie odbyło się w  hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Ze względu na panujące obostrzenia mecz rozegrany został bez udziału publiczności.

ZM Tarnów  prowadziły zaciętą i długą walkę z AZS UMCS. Pierwszy gol, jaki padł podczas meczu, został strzelony przez naszych przeciwników z Lublina. Jednak jeszcze w pierwszej połowie Zakłady Mechaniczne Tarnów zdobyły dwie  bramki, uzyskując przewagę nad AZS UMCS. Pierwsza połowa zakończyła się zatem wynikiem 2:1 dla Gospodarzy i taki stan utrzymywał się niemal do końca drugiej połowy. Na 30 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry straciliśmy bramkę i wynik zmienił się na remis – 2:2. Konieczna była dogrywka. Nie przyniosła ona rozstrzygnięcia, gdyż nie padły podczas niej żadne gole. Niezbędna okazała się seria rzutów karnych. W tym ostatnim etapie meczu  Zakłady Mechaniczne Tarnów wykazały swoją przewagę nad przeciwnikami. Lubelska drużyna  nie potrafiła bowiem zdobyć bramki, a Gospodarze wykazali się celnością, kończąc serię rzutów karnych wynikiem 3:0. Po zakończonym meczu sportowcy z tarnowskiej drużyny nie ukrywali satysfakcji z powodu pokonania pierwszoligowego przeciwnika.

Skład drużyny ZM Tarnów:

Libera Tomasz (1)
Chudyba Damian (13)
Czyż Adrian (26)
Ślęzak Adrian (7)
Sojda Dawid (11)
Wrzosek Krzysztof (27)
Lubera Damian (10)
Tyl Marcel (8)
Furmański Marcin (6)