Zakłady Mechaniczne kontra wicelider ekstraklasy

Za nami spotkania 1/16 finału Pucharu Polski w Futsalu. Drużynie Zakładów Mechanicznych Tarnów udział w tym etapie zagwarantowała wygrana w meczu 1/32 Pucharu, w którym pokonała pierwszoligowy z AZS UMCS Lublin.

W 1/16 finału  rozegraliśmy mecz z Piastem Gliwice. Spotkanie to miało miejsce  w środę 17 lutego w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Z powodu pandemii mecz rozegrany został bez udziału publiczności, jednak rzesze fanów obu drużyn obejrzały mecz podczas internetowej transmisji na żywo.

Drużyna ZM Tarnów, będąca aktualnym  mistrzem Tarnowskiej Ligi Futsalu, dzielnie walczyła w meczu  z wiceliderem Statscore Futsal Ekstraklasy, Piastem Gliwice. Było do dla tarnowskiej drużyny nie lada wyzwanie, gdyż Gliwiczanie rozegrali w tym sezonie 21 ligowych spotkań, z których szesnaście zakończyli zwycięsko.

Pierwsza połowa środowego meczu zakończyła się wynikiem 7:0 dla Gliwiczan. Już w 3 minucie meczu padły dwie pierwsze bramki. Później, przez całą pierwszą połowę, Goście sukcesywnie powiększali różnicę w punktach. Tendencja znaczącej przewagi technicznej i bramkowej  utrzymywała się zatem aż do końca pierwszej połowy. Po przerwie obraz gry diametralnie się zmienił. Tarnowianie przesunęli wyżej linię obrony i mecz się wyrównał. Gospodarze mieli kilka okazji, by oddać strzał, jednak świetna dyspozycja bramkarza rywali skutecznie uniemożliwiła tarnowskiej drużynie zdobycie goli.

Ostateczny rezultat spotkania ustalił się  w 35 minucie, kiedy to padły dwa gole dla przeciwników. Mecz zatem zakończył się wynikiem 9:0 dla Piasta Gliwice.

Drużyna ZM Tarnów pożegnała się już z tegorocznymi rozgrywkami finału Pucharu Polski w Futsalu. Jednak dojście do etapu 1/16 finału,  jak również zmierzenie się z tak trudnym przeciwnikiem, członkowie tarnowskiej drużyny  poczytują jako swój  niebywały sukces.

Zwycięzcom gratulujemy, a  naszej drużynie dziękujemy za dumne reprezentowanie Spółki oraz  życzymy sukcesów w rozgrywkach za rok.